Dostatek slunečního vitaminu D zvyšuje chuť na sex

 

Tisková zpráva: Sluneční vitamin Zvyšuje hladinu testosteronU u mužů

Dostatečně vysoká dávka vitaminu D má pozitivní vliv na nejdůležitější mužský sexualní hormon.

Zásobování mužského těla dostatečným množstvím vitaminu D má pozitivní vliv na hladinu testosteronu. To je výsledek studie, kterou provedla lékařská univerzita ve Štýrském Hradci. Podle výzkumu, muži s hladinou vitaminu D nejméně 30 nanogramů na mililitr krve vykazují výrazně vyšší hladinu testosteronu, než muži s nižší hladinou vitaminu D v krvi. Navíc studie ukazuje, že průměrná hodnota tohoto nejdůležitějšího mužského pohlavního hormonu v průběhu roku podléhá stejným výkyvům jako úroveň vitamínu D. Počátkem zimního období, tedy od října dochází u obou hodnot k výraznému snížení jejich hladiny. Nejnižší úrovně pak dosahují v březnu. „Muži, kteří zajistí pro své tělo dostatečné množství vitaminu D, tak tím mimo jiné dělají vše dobré pro optimální hladinu testosteronu, a také pro své libido“, vysvětluje Ad Brand mluvčí Sunlight Research Forum (SRF). Studie ukazuje, že pokles hladiny vitaminu D způsobuje slabé sluneční záření v tomto období.

Testosteron je nejdůležitější mužský pohlavní hormon. U mužů je hlavně zodpovědný za vývoj pohlavních orgánů, tvorbu a udržování typických mužských pohlavních znaků, produkci spermií a jako kontrolní zdroj mužské touhy.

Vitaminu D je z 90% produkován kůží pomocí stimulace UV zářením

Průměrná hladina vitaminu D je 30 nanogramů na mililitr krve (30 ng / ml) a představuje vědeckou hodnotu, při které má vitamín D dostatečně pozitivní účinky. Optimální hodnoty se pohybují mezi 40 a 60 ng / ml.

Sunlight Research Forum (SRF) je nezisková organizace se sídlem v Nizozemsku. Jejím cílem je, aby nejnovější lékařské a vědecké poznatky týkající se účinků UV záření na člověka byly přístupné široké veřejnosti.

Vitaminu D je z 90% produkován kůží pomocí stimulace UV zářením
 

Poznámky:

A summary of the “Wehr E, Pilz S, Boehm BO, März W, Obermayer-Pietsch B. (Department of Internal Medicine, Division of Endocrinology and Nuclear Medicine, Medical University Graz, Graz, Austria): Association of vitamin D status with serum androgen levels in men” study can be downloaded from the SRF website www.sunlightresearchforum.eu

Press Contact:

Ad Brand
Sunlight Research Forum (SRF)
Tel.: +31 (0)651 358 180
info@sunlightresearchforum.eu
www.sunlightresearchforum.eu

 
SunCity velkoobchod
SunCity Fitness
SunCity Solária
Kadeřnictví SunCity
SunCity E-shop
O Suncity