Veldhoven, Nizozemí, 6. 6. 2009 (SRF) – Riziko vzniku endometriální rakoviny (zhoubný nádor vnitřní výstelky dělohy a rakoviny děložního těla) je u žen, které pravidelně navštěvují solárium o 40% nižší v porovnání se ženami, které solárium nevyužívají.

K tomuto závěru dospěla studie provedená švédskými vědci a zveřejněná v The Britisch Journal of Cancer Tento vědecký tým připisuje svým výsledkům fakt, že vyšší úroveň UVB záření, která je spojena se solárii, efektivně zlepšuje úroveň Vitaminu D v lidském těle, zvláště v zimních měsících.

Vitamin D hraje důležitou roli ve zdraví buněk, jak ukázaly medicínské studie, vysvětluje Ad Brand, mluvčí Sunlight Research Forum (SRF).

Jaká je spojitost mezi vznikem endometriální rakoviny a solárii?

Endometriální rakovina (Endometrial Carcinoma) je velmi častá forma rakoviny dělohy. Studie provedená švédskými vědci je první studie, která hledá odpověď na otázku, jaká je spojitost mezi vznikem endometriální rakoviny a solárii.

The Sunlight Research Forum (SRF) je nezisková organizace se sídlem v Nizozemí. Jejím cílem je zpřístupňovat široké veřejnosti nové vědecké a lékařské znalosti o efektech UV záření na lidi.

 

Prosím, všimněte si:

Tisková zpráva
Kompletní článek „Epstein E., Lingquist P. G., Geppert b., Olsson H.: A population-bassed kohort study on sun habits and endometrial cancer; in: British Journal of Cancer, je dostupný ke stažení na www.sunlightresearchforum.eu

Kontakt pro média:

Ad Brand Sunlight Research Forum (SRF)
Tel.: +31 (0)651 358 180
info@sunlightresearchforum.eu
www.sunlightresearchforum.eu

 
SunCity velkoobchod
SunCity Fitness
SunCity Solária
Kadeřnictví SunCity
SunCity E-shop
O Suncity