Vrátili jste se z dovolené a vzpomínky na koupání v moři blednou ve shonu všedních dnů? Nemusejí. Připomeňte si léto krásně opálenou pokožkou v soláriu Sun City. Naše tipy nezaberou mnoho času, ale přinesou hodně užitku. 

            Decentně opálená kůže působí zdravě, vitálně a pozitivně. I když se dny krátí a slunečního svitu ubývá, je tady jedna jistota, která funguje. Plnohodnotnou alternativou je pravidelná návštěva solária Sun City Pardubice, Brno, Chrudim, Zlín, nebo Hradec Králové. Stačí dodržet pár zásad a budete se cítit i vypadat svěže po celý rok.

 NEŽ ZAČNEME


            Ruku na srdce, opalovali jste se na pláži skutečně zdravě? Nebo to dopadlo, jak už to u nás Čechů bývá, že jste se v prvních dnech pořádně připekli? Pokud se v opalování do ruda poznáváte, pak raději s návštěvou solárního studia počkejte. Dejte si dva tři týdny pauzu a nechce pokožku odpočinout, aby se důkladně zregenerovala, než jí dopřejete další mírnou porci UV záření.

            Jestliže jste se opalovali zdravě a cítíte, že je vaše kůže v kondici, můžete do solárka vyrazit hned. Ne však častěji než jednou týdně, to na udržení bronzové barvy bohatě stačí. V každém případě pokožku na další opalování připravte.

 ZAVLAŽUJTE

            A to zvenku i zevnitř. Dodržujte pitný režim, jezte hodně zeleniny a ovoce. To vše se projeví i navenek. Hlavně však používejte kvalitní hydratační kosmetiku, která kůži zregeneruje a zvláční. Můžete si pomoci také peelingem, který kůži vyčistí a připraví na porci výživy.

 Věděli jste, že dlouhé koupání ve vaně pokožku vysušuje, i když jste celou dobu naloženi ve vodě? Proto je vhodnější volit krátké sprchování ne příliš horkou vodou. Pro hydrataci je také lepší vyměnit klasické mýdlo či gely za sprchové oleje. Po každém sprchování promažte celé tělo třeba kokosovým mlékem nebo olejem.

 JAKÝ JSTE FOTOTYP

            Žehráte na to, že se špatně opalujete a vaše kůže je stále bílá? Nevěšte hlavu. Tento fototyp se sice tolik neopálí, ale velmi rychle si dokáže vytvořit zásobu vitamínu D. Oproti tomu tmavé typy jdou na sluníčku rychle dohněda, ale potřebují mnohem větší dávku slunečního záření, než jejich kůže vitamín D vytvoří.

 JDEME DO SOLÁRKA

            Zbyly vám od moře opalovací přípravky a vy se těšíte, že je nyní vypotřebujete? Zapomeňte na to. Solárium vyžaduje speciální solární kosmetiku, a to před opalováním i po něm. V soláriích Sun City doporučujeme například americké krémy Midnight Gold nebo Black Chocolate princess, tedy produkty, které obsahují nejvyšší množství bronzerů pro rychlé opálení, speciální silikonovou emulzi pro rychlou vstřebatelnost do kůže, minerální komplexy, kokosové mléko nejvyšší kvality nebo extrakt z máslovníku afrického. Před ani po opalování se nesprchujte, nechte pokožku ještě dvě až tři hodiny pracovat. Před opalováním v soláriu nepoužívejte parfémy a odstraňte make-up.

 ACH TY PLAVKY

            S opalováním začínejte pomalu a zohledňujte nejslabší a nejsvětlejší partie, tedy ty, které jste ukrývali pod plavkami. Proto jim přizpůsobujte dobu opalování. V dalších týdnech můžete čas pomaličku zvyšovat, až se podle typu solárií dostanete na 15 až 25 minut. Optimální je jedna návštěva týdně. Podle odborníků je ze zdravotních důvodů vždy lepší docházet do solárního studia pravidelně a mírně. Není dobré přijít jednou za měsíc a vše se snažit dohnat, pak hrozí, že se spálíte a poškodíte si zdraví. Chcete-li před plesovou sezónou barvu zintenzivnit, můžete docházet dvakrát týdně. 

 tip na závěr:

+ Co nejpřesněji určete typ svojí pokožky

+ Opalování přizpůsobte stupni svého aktuálního opálení

+ Pozor na neopálená bílá místa pod plavkami, abyste si je nespálili

+ Vyberte si vhodné solárium pro váš typ kůže a stupeň opálení

+ Zvolte optimální dobu opalování a postupně časy zvyšujte

+ Případně si nechte sestavit individuální opalovací program

+ Pořiďte si vhodnou solární kosmetiku

+ Užívejte si bezpečné opalování a přísun vitamínu D

SunCity velkoobchod
SunCity Fitness
SunCity Solária
Kadeřnictví SunCity
SunCity E-shop
O Suncity