Nizozemí (Veldhoven) 23. září 2009 (SRF) – Pravidelné mírné expozice UV záření přispívají k ochraně před rakovinou prsu, prostaty, tlustého střeva a konečníku, stejně jako před Non-Hodgkin-Lymfomem (jedna z forem rakoviny lymfatických uzlin/žláz).

K tomuto zjištění dospěl tým nizozemských vědců vedený Han van der Rheem ze skupiny hágských lékařských klinik „Hagaziekenhuis“ a Rotterdamské univerzity. Tato studie byla právě publikována v odborném časopise „European Journal of Cancer Prevention“ (Evropský časopis pro prevenci rakoviny).

Van der Rhee a jeho kolegové ve svém článku poukazují mimo jiné na to, že veřejné vnímání účinků opalování zaostává za současným stavem vědy. Tato práce opět znovu ukazuje, že opalování má pozitivní vliv na lidské zdraví. Potencionální rizika spojená s nadměrnou expozicí UV záření jsou široké veřejnosti dobře známa.

„Na druhou stranu zdravotně prospěšné aspekty mírného opalování na slunci nebo v soláriích se ve veřejně dostupných informacích objevují příliš málo“, vysvětluje Ad Brand ze Sunlight Research Forum (SRF).

Nizozemský výzkumný tým pro tuto studii systematicky revidoval a hodnotil aktuálně dostupná vědecká zjištění, která se věnují vzájemnému vztahu mezi opalováním a rakovinou vnitřních orgánů.

The Sunlight Research Forum (SRF) je nezisková organizace se sídlem v Nizozemí. Jejím cílem je zpřístupňovat široké veřejnosti nové vědecké a lékařské znalosti o efektech UV záření na lidi.

Nizozemský výzkumný tým pro tuto studii systematicky revidoval a hodnotil aktuálně dostupná vědecká zjištění.

Všimněte si prosím:

Tisková zpráva
Kompletní články: „van der Rhee, Han; Coeberg, Jan Willem; de Vries, Esther: Sluneční záření, Vitamin D a ochrana před rakovinou: systematické recenze epidemiologických studií v: evropském žurnálu pro prevenci rakoviny jsou ke stažení na internetových stránkách SRF: www.sunlightresearchforum.eu

Kontakt pro média:

Ad Brand
Sunlight Research Forum (SRF)
Tel.: +31 (0)651 358 180
info@sunlightresearchforum.eu
www.sunlightresearchforum.eu

SunCity velkoobchod
SunCity Fitness
SunCity Solária
Kadeřnictví SunCity
SunCity E-shop
O Suncity