Světový den vitamínu D - 2. listopad - ZASTAVTE nedostatek vitamínu D

 

Lidé na celém světě prohrávají boj proti nedostatku vitaminu D a stále více se stává vitamín D nedostatkovým v našem těle. Odhaduje se, že více než 1 miliarda lidí z celkové populace má nízkou hladinu vitamínu D. K tomu dochází, protože netrávíme čas venku na slunci, ale stále více času trávíme doma a pracujeme a žijeme v uzavřených prostorech bez přístupu slunečního záření. Hladina vitamínu D rychle klesá díky tomu, že na podzim už je sluneční svit slabší. Proto slavíme Světový den vitamínu D každý 2. listopad. Chceme vás upozornit, že zřejmě i vy momentálně trpíte nedostatkem tohoto vitamínu. Je zapotřebí, aby lidé podnikali kroky ke zvýšení příjmu vitamínu D a nastartovali zpět své zdraví!

Jedná se o 10. ročník Světového dne vitamínu D, který je součástí akce Listopadové povědomí o vitamínu D. Hlavním cílem této akce je upozornit na hladinu vitamínu D. Je to den, kdy vyhodnocujeme příjem vitamínu D a podnikáme kroky k jeho zvyšování, protože sluneční světlo je nyní příliš slabé na to, aby se vitamín D přirozeně v těle tvořil. Optimální hladina vitamínu D je nezbytná po celou zimu, aby chránila naše zdraví.  Proč je vitamínu D tak důležitý? Je důležitý, protože vitamín D pomáhá snižovat riziko rakoviny, autoimunitních onemocnění, srdečních onemocnění, posiluje kosti a svaly a pomáhá lidem žít delší spokojenější život.

Délka života je nejdůležitější klinický výsledek. Udržování optimální hladiny vitamínu D v krvi (100 - 150 nmol / L (40-60 ng / ml USA) může prodloužit délku života až o 2 roky. “Dr. William B. Grant

Jak to všechno vitamín D dělá? Výzkum zjistil, že optimální hladiny vitaminu D snižují riziko  mnoha závažných onemocnění. Vitamín D řídí spínače, které se v našem těle starají o buněčný život a spolu s nimi řídí i geny a DNA.

Chcete-li zvýšit příjem vitamínu D v zimě, kdy je sluneční svit slabší a UV index je nižší než 3, zvažte použití alternativních zdrojů - solária, jako náhradu za letní slunce. Zkuste zahrnout více ryb do svého jídelníčku - například lososa.

„Vitamín D vyrobený v pokožce vydrží nejméně dvakrát tak dlouho v krvi než vitamín D přijímaný z potravy. Když jste vystaveni slunečnímu záření, vyrábíte nejen vitamín D, ale také nejméně pět až deset dalších složek, které byste nikdy nepřijmuli ze stravy nebo ze stravových doplňků. “Dr. Michael F. Holick.

Chcete-li zjistit, zda máte nedostatek vitamínu D, požádejte svého lékaře o krevní test 25 (OH) D. Další možností je zakoupit domácí tester vitamínu D. Nezapomeňte vždy své výsledky porovnat s hladinou doporučenou expertním týmem 48 vědců a jejich programem zvaným D *action. Doporučuje se, aby všechny věkové skupiny, udržovaly hladinu vitamínu D v krvi mezi 100-150 nmol / L (40-60 ng / ml) pro celkové zdraví a pohodu.

„Vaše vlastní zdraví vyžaduje vaše zapojení v prevenci proti nemocem. Buďte aktivní. Nečekejte, až budete nemocní a až zjistíte, že jste mohli zabránit vašemu onemocnění optimální hladinou vitamínu D v těle, říká Perry Holman, výkonný ředitel Vitamin D Society. "Zastavte nedostatek vitamínu D."

Pro více informací o světové dni vitamínu D, který se koná 2. listopadu, navštivte nové webové stránky a pomáhejte v boji proti nedostatku vitamínu D.

Chcete-li se dozvědět více o vitaminu D, navštivte prosím: 

www.vitamindsociety.org

www.vitamindcouncil.org

www.vitamindday.net

Zdroj: SmartTan.com

 

SunCity velkoobchod
SunCity Fitness
SunCity Solária
Kadeřnictví SunCity
SunCity E-shop
O Suncity