V zimě má tělo nedostatek vitaminu D – načerpejte ho v SOLÁRIU

 

Pokud nepatříte mezi šťastlivce, kteří si mohou celoročně užívat dostatečného slunečního svitu, hrozí vám, že během zimy budete trpět nedostatkem vitamínu D. Sluneční paprsky jsou totiž důležité pro jeho tvorbu v kůži. Spolu s nástupem chladného počasí však vystavujeme své tělo slunci méně a méně.

Vitamin D je vitamín rozpustný v tucích a je důležitý pro růst a správnou funkci kostí. Hraje také důležitou roli v imunitním systému. V zimním období pomáhá v boji proti chřipce a nachlazení. Vitamin D může také pomoci předcházet rakovině, srdečním onemocněním či autoimunitním chorobám.

Málo vitaminu D v těle může u dětí způsobit onemocnění zvané křivice, u dospělých pak vede k tzv. osteomalacii. Pacienti s takovouto chorobou jsou poté náchylnější ke vzniku zlomenin.

 

Přirozené zásobování

Tělo získává přirozeným způsobem z UV záření 90% Vitaminu D, zbytek doplňuje ze stravy. V zimním období při nedostatku slunečního záření je ideální pro získání a udržení optimální hladiny VITAMINU D solárium. Bezpečným opalováním bez spálení kůže získáte nejen potřebný vitamin D, ale i nádherné opálení a načerpáte pozitivní energii.

Kam nechodí slunce, chodí lékař
 
SunCity velkoobchod
SunCity Fitness
SunCity Solária
Kadeřnictví SunCity
SunCity E-shop
O Suncity