„Díky chození na solárium jsem si skvěle užil dovolenou bez spálení,“ říká Tomáš Bendák

„Díky chození na solárium jsem si skvěle užil dovolenou bez spálení,“ říká Tomáš Bendák

„Když jsem byl před lety na dovolené v Chorvatsku, bylo to pro mne utrpení, hotové peklo,“ vzpomíná Tomáš Bendák, jak na dovolené snášel spálenou kůži od sluníčka. „Mám světlou citlivou kůži a tehdy jsem opravdu neměl zdravou barvu,“ pokračoval.

„Když jsem se měl potom vydat poprvé do Karibiku do Dominikánské republiky, poradil mi kamarád, abych před cestou začal chodit do solária. Že mi to prý pomůže. Moc jsem tomu nevěřil. Přiznám se, že jsem se soláriím hodně bránil, měl jsem je spojené s tím, že do nich chodí hlavně lidé, kteří si hrají na image,“ nechal se slyšet Tomáš Bendák.

Kůže se měnila k lepšímu

„Nakonec mě kamarád přemluvil a já jsem tři měsíce před cestou začal poctivě navštěvovat solární studio Sun City v Pardubicích. Ze začátku jsem chodil obden na Collarium a najednou jsem pozoroval, jak se mi mění kůže k lepšímu. Jak si moje kůže pomalu zvykala na opalování, postupně jsem přešel na silnější solária. Oproti Chorvatsku to byl obrat o 180 stupňů. Přímo v Dominikánské republice se mi pak už nestalo, že bych se spálil. První dny jsem se samozřejmě hodně mazal a pobýval na přímém slunci jen krátkou dobu, ale postupem času už jsem se potom nebál si zahrát volejbal nebo fotbal, případně běhat po pláži několik kilometrů bez trička. Dovolenou jsem si i díky tomu náramně užil,“ prohlásil Tomáš Bendák.

„Dneska chodím do solária pravidelně, celoročně, cítím se dobře, jsem spokojený a v podstatě připravený na letošní léto,“ dodal.  

 

Je třeba začít s předstihem

„Správným využíváním moderních solárií lze velice snadno zvýšit přirozenou ochranu kůže před spálením, a to pomocí pigmentace a zesílení zrohovatělé vrstvy kůže. Tím je možné snížit riziko jejího spálení a poškození na intenzivním slunci například na letní dovolené,“ sdělil Michal Kárych, předseda České asociace zdravého opalování.

„Je třeba začít s dostatečným předstihem. Při první návštěvě kůži vystavit nízké dávce UV záření a pomalu postupně tuto dávku zvyšovat. Tímto způsobem adaptujete kůži na UV záření a navíc načerpáte nesmírně důležitý vitamín D, na kterém stojí celý náš imunitní systém,“ uzavřel Michal Kárych.

 

Připravte kůži před dovolenou

Začněte 2 měsíce předem

Spálení intenzivním slunečním zářením například v létě na dovolené nebo v zimě na horách může kůži velice poškodit. Nechte proto kůži postupně zvykat na UV záření a to pravidelnými mírnými návštěvami moderních solárií. Kůže v soláriu je vždy vystavena nízké dávce UV záření a tato dávka se pomalu postupně zvyšuje, jak se kůže adaptuje na UV záření a zvyšuje se tak její přirozená ochrana před spálením.

Adaptace kůže na UV záření v moderních soláriích má několik pozitivních účinků a dochází při ní k několika velice pozitivním procesům:

  • K tvorbě pigmentace
  • Zesílení zrohovatělé vrstvy pokožky
  • K tvorbě pro zdraví nezbytného vitamínu D
  • Zlepší se schopnost takto adaptované kůže se snadněji a rychleji zregenerovat z případných negativních účinků slunečního záření jakoi je spálení 

 

Navštivte některé naše solární studio. Rádi Vám poradíme, jak připravit kůži na letní dovolenou.

Užívejte si rozumné opalování v moderních soláriích, collariích a na sluníčku tak, abyste se nikdy nespálili. Pravidelné mírné opalování součást zdravého životního stylu.

 

 

SunCity velkoobchod
SunCity Fitness
SunCity Solária
Kadeřnictví SunCity
SunCity E-shop
O Suncity