Kolikrát týdně se mohu opalovat v soláriu, aby to bylo rozumné?

Lidé s fototypem I, děti, mladiství do 18 let a lidé užívající léky, které způsobují přecitlivělost na slunce, jako i lidé s rakovinou kůže v rodině by solárium k opalování vůbec neměli používat. Přiměřené opalování 2-3x týdně je pro všechny ostatní nezávadné.

Obecně je známo, že se pokožka po opalování zregeneruje minimálně za 24h. Pokud jste fototyp II, trvá regenerace 48 hodin a více. Evropská norma doporučuje nepřekročit 60 opalování za jeden rok.

Co je to návštěva solária?

Návštěva solária je čas potřebný k dosažení MED (minimální erytémové dávky). MED je taková dávka UV-záření, která nezpůsobí začervenání a spálení kůže. Doba opalování závisí na typu solária, typu kůže návštěvníka a stupni jeho opálení.

Nikdy se v jeden den neopalujte na slunci a v soláriu.


Můžu dostat z opalování v soláriu
rakovinu kůže?

Na toto téma existují medicínské a vědecké připomínky, které uvádějí, že překročení doporučené dávky nebo spálení kůže, představuje jeden z faktorů zvýšeného rizika onemocnění rakovinou kůže, zejména, když se spálíme v dětském věku a opakovaně.

Odpovědným používáním solária získáte kontrolovaným způsobem své opálení a Vitamin D prostřednictvím UV záření.

Jaké výhody nabízí opalování v soláriu?

Solária nabízejí kontrolovanou cestu k zhnědnutí a mohou zajistit a zachovat dostatečnou hladinu Vitaminu D.

Při opalování na slunci je tělo vystaveno různé intenzitě slunečního záření. Ta závisí na ročním období, denní době, místě pobytu apod.

V soláriu můžete využívat řízený systém bezpečného opalování, individuálně pro každý typ kůže s maximálním zamezením přetížení a spálení kůže.

Při opalování v soláriu umíme na základě typu kůže a typu solária vytvořit individuální opalovací program, který zamezí nadměrnému opalování a spálení kůže.

Je pro kolagenová solária speciální permanentka nebo je možné využít klasickou?

Na všechny typy solárií (včetně kolagenových) je jedna společná permanentka.

Jakou platnost má kredit na permanentce?

Všechny permanentky mají platnost 12 měsíců od zakoupení.

Jak funguje akce Opalování zdarma?

Na každé solárium máte určitý počet minut úplně zcela ZDARMA na všechna naše solária a kolagenová solária a pokud se Vám u nás bude líbit, můžete si zakoupit permanentku se SLEVOU. Tato akce Vás k ničemu nezavazuje.

Jak funguje akce Nádherné opálení za pouhých 99,-Kč?

Tato akce probíhá tak, že například na solárium Ergoline Classic 450 Super Power zaplatíte za 12 min. opalování pouhých 99,-Kč místo původních 144,-Kč, což je pro Vás úspora 45 korun na jednom opalování. Opalování je možné si samozřejmě i předplatit od 500,-Kč a tam jsou ceny ještě o trochu výhodnější.

Jak chránit tetování v soláriu?

Pokud je tetování čerstvé a kůže není plně zregenerována neměla by se UV záření vystavovat. Pokud je již tetování starší a kůže plně pořádku a chcete si toto místo chránit, postupujte stejně jako když se opalujete na sluníčku. Použijte kvalitní krém s UV filtrem nebo si tetování schovejte pod tričko či ručník. Na ostatní části těla používejte kvalitní krém do solária. Ve studiu Vám rádi poradí.

Vypadá samoopalovací nástřik přirozeně, kolik stojí a kdy je nejvhodnější se na nástřik objednat?

Samooopalovací nástřiky vypadají velmi přirozeně, jako klasické opálení. Můžete si zvolit ze čtyř druhů odstínů, od jemného zhnědnutí až po maximálně hnědou. Záleží na Vás jakou barvu si zvolíte. Personál Vám poradí, která barva bude k Vašemu typu kůže nejlepší.

Pokud chcete, aby výsledek byl co nejlepší, je dobré provést důkladný peeling celého těla, tak aby kůže byla naprosto čistá. Nástřiky provádíme v Brně na České a Lidické. Ideální je přijít na nástřik den předem. Nástřik stojí od 290 – do 490,-Kč

Je možné navštívit solárium dva dny po sobě?

Opalování na sluníčku a v soláriu je úplně stejné. Působí na Vás stejné UV záření a vytváří přirozeným způsobem opálení. Pokud jdete do solária poprvé nebo po delší době, tak mezi první a druhou návštěvou musí být rozestup 48 hodin, aby se zjistilo, zda se na kůži neobjeví alergická reakce. Pokud je vše v pořádku, můžete následně jít i dva dny po sobě, ale vždy tak, abyste nepřekročili dávku UV záření, která by na Vaší kůži vyvolala erytém (začervenání/spálení vyvolané UV zářením). Ale je lepší dát mezi návštěvami den pauzu, aby se kůže zregenerovala a používat kvalitní solární kosmetiku, která zlepší Vaše opálení a kůži dodá potřebné látky a hydrataci.

Pokud s opalováním začínáte, určete si přesně Váš typ kůže a tomu přizpůsobte program opalování. Poradí Vám vyškolený personál v našich studiích. Mezi první a druhou návštěvou musíte nechat rozestup 48 hodin a následně je dobré během 2 až 3 týdnů absolvovat počáteční opalovací kúru skládající se z 8–12-ti návštěv, kdy chodíte většinou obden. Kůže si postupně zvyká na UV záření a vy si vytváříte požadované opálení. Následně si opálení udržujete 1x týdně.

Vydrží samoopalovací nástřik i při pocení? Nerada bych ušpinila půjčené svatební šaty

Nástřiky jsou hodně vyhledávané právě pro takovéto příležitosti jako jsou svatby, oslavy, párty a podobně. Na vrchní část kůže působí speciální samoopalovací emulze, která reaguje se svrchní vrstvou kůže a probíhá zhnědnutí. Prvních 6 hodin po nástřiku je třeba se vyvarovat fyzické aktivitě, při které by se člověk zpotil, mytí, koupání, sprchování či plavání. Po této době, nejlépe však až druhý den, už je možné normálně fungovat.

Ze strany nevěst máme na nástřiky ty nejlepší reference a na tento problém si ještě nestěžovaly. Přesto doporučuji dojít si na nástřik třeba 1-2 měsíce před svatbou a vyzkoušet, jak vše bude probíhat. Druhý nebo třetí den po nástřiku si vzít nějaké staré bílé třičko a jít si zacvičit nebo zaběhat, abyste se pořádně zpotila a uvidíte, jestli nástřik bude barvit.

Co je to norma 0,3 pro solária?

Norma 0,3 je přísná bezpečnostní evropská norma pro solária, která stanovuje maximální intenzitu UV záření v soláriu tak, aby se minimalizovalo riziko spálení, protože spálení, obzvláště pokud je velmi intenzivní či opakované, může kůži poškodit, a je potřeba  se mu vždy vyvarovat – jak na slunci, tak v soláriu.

Pokud solárium tuto přísnou normu splňuje, je považováno za bezpečný výrobek. Norma stanovuje i další pravidla pro opalování jako je zavedení hranice 18 let pro opalování v soláriu, omezení vstupu pro lidi s typem kůže I, protože u nich hrozí extrémní riziko spálení kůže, povinnost nosit ochranné brýle v soláriu, dodržovat maximální doporučené opalovací časy apod.

Jaký je rozdíl mezi solárii?

Solária lze rozdělit do tří základních skupin, dle opalovacího účinku.
 • I. Speciální solária pro neopálenou, špatně se opalující a citlivou kůži
  Tato solária jsou ideální na začátku opalování, kdy ještě neopálenou kůži, pomalu a pozvolna vystavujeme mírnému UV záření, tak aby si kůže na UV záření postupně zvykala, aktivovala se v kůži tvorba pigmentu a kůže získala šetrným způsobem základní opálení.
 • II. Speciální solária pro nedopálenou a normálně se opalující kůži
  Ve druhé fázi opalování, kdy už kůže získala základní opálení je vhodné přejít na silnější solária s mírně vyšší intenzitou UV záření, kde se základní opálení prohloubí a vytvoří se tmavší opálení a zvýší se přirozená ochrana kůže proti spálení.
 • III. Speciální solária pro opálenou a dobře se opalující kůži
  Pokud je už Vaše kůže opálená, je vhodné přejít na nejsilnější solária, která ale stále splňují přísnou bezpečnostní evropskou normu, kde získáte nejtmavší opálení a zvýšíte nejvíce přirozenou ochranu kůže před spálení před odjezdem na dovolenou.
 • IV. KOLAGENOVÁ SOLÁRIA
  Kolagenová solária kombinují jemné UV záření a atraktivní červené kolagenové světlo. Díky této unikátní kombinaci je dosaženo krásného a přirozeného opálení i přes výrazně nižší dávku UV záření. Kolagenová solária jsou perfektní pro náročné zákazníky, kteří si chtějí užívat obzvláště jemné opalování a sametovou kůži a zářivou pleť.

Správným využíváním solárií můžete získat krásné opálení, načerpat dostatečné množství vitaminu D pro své zdraví a zvýšit přirozenou ochranu kůže proti spálení, a to dokonce až 6-ti násobně! Při opalování je vždy důležitá umírněnost. To znamená - opalovat se postupně, dle svého typu kůže, postupně dobu opalování zvyšovat, tak aby v žádném případě nedošlo ke spálení kůže.

Mám problémy s akné a četla jsem hodně diskuzí, slečny píšou, že pomáhá...

ANO, z reakcí zákazníků víme, že pravidelné mírné opalování jim pomáhá zlepšovat kvalitu pleti. Zákazníci si velice chválí kolagenové solárium při péči o akné. Tvoří se výrazně méně a uvádějí, že mají kůži vláčnější. Rozumné využívání UV záření je při akné všeobecně doporučováno a i v našich studiích je skupina zákazníků, kteří z těchto důvodů pravidelně navštěvují solárium, protože jim to pomáhá.
SunCity velkoobchod
SunCity Fitness
SunCity Solária
Kadeřnictví SunCity
SunCity E-shop
O Suncity